O każdej porze roku

Spływy kajakowe

Hotel Joseph Conrad to również wypożyczalnia kajaków, w której zaopatrzycie się Państwo w pełni profesjonalny sprzęt wysokiej jakości, który pozwoli Wam zdobywać mazurskie rzeki, jeziora i kanały. Klasyczna łódka dla dwóch osób, jedno- i dwuosobowe kajaki oraz kanadyjka to sprzęty polecane zarówno początkującym, którzy dopiero zakochują się w pływaniu, jak też zaawansowanym wodniakom. W naszej wypożyczalni kajaków zaopatrzycie się Państwo w bardzo różnorodny sprzęt – każdy inaczej sprawdza się w różnych warunkach, dlatego sugerujemy chwilę zastanowienia przed dokonaniem wyboru. Zapraszamy jeżeli chcecie Państwo doskonale poczuć się na wodzie i cieszyć się komfortem oraz bezpieczeństwem podczas pokonywania kolejnych kilometrów tras.

Dziko
Spływy kajakowe

Kajak dwuosobowy Perception Vista Rental

Cena: 15 zł za godzinę / 50 zł za dzień
Vista jest dwuosobowym kajakiem rekreacyjno-turystycznym z Wielkiej Brytanii, wyposażonym w pokaźny kokpit oraz posiadającym doskonałe warunki nautyczne i dużą pakowność. Nasza wypożyczalnia kajaków poleca ten sprzęt na rodzinne spływy, bowiem daje on wyjątkowy komfort dzięki regulowanym, miękkim fotelom i mapnikowi na dziobie oraz bezpieczeństwo – jest bowiem niezatapialny. Inne atuty to łatwość i przyjemność sterowania (dwa wgłębienia w dnie), bezproblemowe przenoszenie (wygodne uchwyty), a także bardzo wysoka wytrzymałość (materiał – polietylen). Vista dzięki swoim parametrom stała się bardzo popularna w naszym kraju!

Dane techniczne

 • wymiary [cm] (dł x szer ) 485×82
 • wymiary kokpitu [cm] (dł x szer) 232×66
 • waga [kg] 41
 • ładowność [kg] ok. 300
 • wysokość pokładu [cm] 40
Spływy kajakowe

Kajak dwuosobowy DAG Biwok 530 EVO

Cena: 15 zł za godzinę / 50 zł za dzień
Biwok jest klasyczną dwuosobową, łódką, która dzięki swojej uniwersalności, kompletnemu wyposażeniu oraz łatwości w nawigacji spełnia największe wymagania. Dzięki kompaktowym kokpitom poczujecie się Państwo doskonale na wodzie, a dzięki dużej ładowności pokładowej i sporej wielkości lukom bagażowym będziecie mogli zabrać ze sobą kompletny załadunek.

Dane techniczne

 • wymiary [cm] (dł x szer ) 530×67
 • waga [kg] 34
 • ładowność [kg] ok. 270
 • Ilość siedzisk 2
 • pojemność komory bagażowej [L] 120
Spływy kajakowe

Kajak jednoosobowy Delsyk Nifty 430

Cena: 16 zł za godzinę / 50 zł za dzień
delsky-nifty-430 Nifty 430 jest nizinnym kajakiem jednoosobowym, który imponuje szybkością. Producent Delsyk Design wykorzystał do jego budowy najwyższej jakości polietylen, a także podniósł linię dziobu, dzięki czemu możliwe jest łatwe przepływanie przez drzewa znajdujące się w wodzie. Nasza wypożyczalnia poleca ten sprzęt turystom – do pływania po rzekach, jeziorach i zatokach.

Dane techniczne

 • wymiary [cm] (dł x szer ) 430×61
 • wymiary kokpitu przód [cm] (dł x szer) 97×49
 • waga [kg] 26
 • komory bagażowe przód i tył
Spływy kajakowe

Canoe trzyosobowy

Canoe trzyosobowy
Cena 15 zł za godzinę / 50 zł za dzień
canoe Kanadyjka, która dzięki swojej wytrzymałości oraz stabilności jest popularna podczas różnego rodzaju spływów. Jest wszechstronna, posiada 3 komfortowe siedziska i polecana jest zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym. Idealnie sprawdza się podczas rodzinnych spływów i wędkowania – zarówno na rzekach, jeziorach, jak i kanałach.
Dane techniczne
wymiary [cm] (dł x szer ) 550×90
ilość miejsc 3

Przez Puszczę Piską

Spływy kajakowe rzeką Pisą

Zapraszamy państwa do wzięcia udziału w spływie Pisą. Jest to niezwykłe przeżycie, gdyż Pisa jest jedną z niewielu dziewiczych rzek Mazur. Na jej zboczach próżno szukać sklepów i restauracji, za to możemy podziwiać dziką przyrodę nietkniętą ludzką ręką. Wartki nurt, śpiew ptaków i cień drzew zapewnią Państwu relaks i niezapomnianą przygodę. Amatorzy długich dystansów też znajdą coś dla siebie, gdyż Pisą można dopłynąć aż do Narwi.

Natura

Rzeka Pisa

Rzeka wypływająca z jeziora Roś i wpadająca do Narwi w Nowogrodzie, licząca 80,4 km; głębokość do 2 m, spadek około 25 cm na 1 km. Łączy Wielkie Jeziora Mazurskie z Wisłą. Z łatwością dadzą sobie na niej radę nawet początkujący kajakarze. Przepływa przez tereny nizinne i podmokłe. Na całej długości jest szlakiem żeglownym. Na zachodnim brzegu towarzyszą jej lasy Puszczy Piskiej niestety w 30 % zniszczonej przez huragan w 2002 roku. Na tych terenach powstał Las Ochronny Szast, projekt mający na celu pokazanie i badanie lasu zniszczonego przez naturalną klęskę żywiołową. Szast jest położony tuż nad Pisą i jest popularnym miejscem odpoczynku dla kajakarzy. Nazwa rzeki pochodzi od wyrazu „pisa”, co oznaczało w języku Prusów bagno, błoto. Niemcy nazywali ją Galindią (od plemienia Galindów, którzy zamieszkiwali niegdyś te tereny).

Szlak kajakowy

Pisa to szlak łatwy, o charakterze typowo, nizinnym (brak stałych przeszkód wymagających przenosek), malowniczy, najciekawszy odcinek górny i dolny z terenami leśnymi i niewielkimi wzniesieniami terenu. Na trasie słabo rozwinięta stała baza noclegowa szczególnie w górnej i dolnej części sporo dogodnych pól biwakowych. Brak jednak regularnej sieci pól namiotowych z kanalizacją i bieżącą wodą. Na całym odcinku Pisa wije się i silnie meandruje. Środkowy bieg łąkowy i podmokły. Właściwy odcinek rzeczny przemierza część Puszczy Piskiej oraz Równinę Kurpiowską. Jako prawy dopływ Pisa wpada do Narwi na wysokości Nowogrodu.

Atrakcje turystyczne:

 • Rezerwat Szast w Puszczy Piskiej ( rezerwat powstały po huraganie z 2002 roku który nawiedził Puszczę Piską);
 • Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie;
 • Charakterystyczna zabudowa wsi kurpiowskich położonych nad Pisą z ich lokalnym klimatem;
 • Bunkry z I wojny światowej ( miejscowości : Jeże, Wolisko).
 • Zaginione wioski Puszczy Piskiej ( Niedżwiedzie, Wilki , Dziadowo, Szast, Wolisko, Paski).

Opłata za odbiór ze spływu

Wszystkie spływy kajakowe rzeką Pisą rozpoczynamy z plaży hotelowej. Realizujemy przewóz osób z miejsca zakończenia spływu z powrotem do Hotelu. Transport jest realizowany busem mieszczący 8 osób + kierowca z przyczepą do 10 kajaków. Do ceny transportu należy doliczyć opłatę za wynajem kajaków

Spływy jednodniowe

6 km
Niedźwiedzie (tzw. Czysta)
50 zł
bus do 8 os.
9 km
dawna wieś Wilki
60 zł
bus do 8 os.
20 km
most św. Jana w Dziadowie
80 zł
bus do 8 os.
28 km
most w Jeżach
100 zł
bus do 8 os.
32 km
most w Wincencie
120 zł
bus do 8 os.

Spływy kilkudniowe

37 km
most w Koźle
140 zł
bus do 8 os.
45 km
most w Ptakach
160 zł
bus do 8 os.
73 km
most w Dobrym Lesie
250 zł
bus do 8 os.
85 km
most w Nowogrodzie na Narwi
280 zł
bus do 8 os.
Inne
miejsce transportu
2,5 zł/km
bus do 8 os.

HOTEL
JOSEPH CONRAD
Nad jeziorem ŻEGLARSTWO TO NASZA PASJA nasze pokoje
HOTEL
JOSEPH CONRAD
Nad jeziorem ŻEGLARSTWO TO NASZA PASJA nasze pokoje
HOTEL
JOSEPH CONRAD
Nad jeziorem ŻEGLARSTWO TO NASZA PASJA nasze pokoje
HOTEL
JOSEPH CONRAD
Nad jeziorem ŻEGLARSTWO TO NASZA PASJA nasze pokoje
HOTEL
JOSEPH CONRAD
Nad jeziorem ŻEGLARSTWO TO NASZA PASJA nasze pokoje
HOTEL
JOSEPH CONRAD
Nad jeziorem ŻEGLARSTWO TO NASZA PASJA nasze pokoje