O każdej porze roku

Spływy kajakowe

Hotel Joseph Conrad to również wypożyczalnia kajaków, w której zaopatrzycie się Państwo w pełni profesjonalny sprzęt wysokiej jakości, który pozwoli Wam zdobywać mazurskie rzeki, jeziora i kanały. Klasyczna łódka dla dwóch osób, jedno- i dwuosobowe kajaki oraz kanadyjka to sprzęty polecane zarówno początkującym, którzy dopiero zakochują się w pływaniu, jak też zaawansowanym wodniakom. W naszej wypożyczalni kajaków zaopatrzycie się Państwo w bardzo różnorodny sprzęt – każdy inaczej sprawdza się w różnych warunkach, dlatego sugerujemy chwilę zastanowienia przed dokonaniem wyboru. Zapraszamy jeżeli chcecie Państwo doskonale poczuć się na wodzie i cieszyć się komfortem oraz bezpieczeństwem podczas pokonywania kolejnych kilometrów tras.

Dziko
Spływy kajakowe

Kajak dwuosobowy Perception Vista Rental

Cena: 20 zł za godzinę / 60 zł za dzień
Vista jest dwuosobowym kajakiem rekreacyjno-turystycznym z Wielkiej Brytanii, wyposażonym w pokaźny kokpit oraz posiadającym doskonałe warunki nautyczne i dużą pakowność. Nasza wypożyczalnia kajaków poleca ten sprzęt na rodzinne spływy, bowiem daje on wyjątkowy komfort dzięki regulowanym, miękkim fotelom i mapnikowi na dziobie oraz bezpieczeństwo – jest bowiem niezatapialny. Inne atuty to łatwość i przyjemność sterowania (dwa wgłębienia w dnie), bezproblemowe przenoszenie (wygodne uchwyty), a także bardzo wysoka wytrzymałość (materiał – polietylen). Vista dzięki swoim parametrom stała się bardzo popularna w naszym kraju!

Dane techniczne

 • wymiary [cm] (dł x szer ) 485×82
 • wymiary kokpitu [cm] (dł x szer) 232×66
 • waga [kg] 41
 • ładowność [kg] ok. 300
 • wysokość pokładu [cm] 40
Spływy kajakowe

Kajak dwuosobowy DAG Biwok 530 EVO

Cena: 20 zł za godzinę / 60 zł za dzień
Biwok jest klasyczną dwuosobową, łódką, która dzięki swojej uniwersalności, kompletnemu wyposażeniu oraz łatwości w nawigacji spełnia największe wymagania. Dzięki kompaktowym kokpitom poczujecie się Państwo doskonale na wodzie, a dzięki dużej ładowności pokładowej i sporej wielkości lukom bagażowym będziecie mogli zabrać ze sobą kompletny załadunek.

Dane techniczne

 • wymiary [cm] (dł x szer ) 530×67
 • waga [kg] 34
 • ładowność [kg] ok. 270
 • Ilość siedzisk 2
 • pojemność komory bagażowej [L] 120
Spływy kajakowe

Kajak jednoosobowy Delsyk Nifty 430

Cena: 20 zł za godzinę / 60 zł za dzień
delsky-nifty-430 Nifty 430 jest nizinnym kajakiem jednoosobowym, który imponuje szybkością. Producent Delsyk Design wykorzystał do jego budowy najwyższej jakości polietylen, a także podniósł linię dziobu, dzięki czemu możliwe jest łatwe przepływanie przez drzewa znajdujące się w wodzie. Nasza wypożyczalnia poleca ten sprzęt turystom – do pływania po rzekach, jeziorach i zatokach.

Dane techniczne

 • wymiary [cm] (dł x szer ) 430×61
 • wymiary kokpitu przód [cm] (dł x szer) 97×49
 • waga [kg] 26
 • komory bagażowe przód i tył
Spływy kajakowe

Canoe trzyosobowy

Canoe trzyosobowy
Cena 20 zł za godzinę / 60 zł za dzień
canoe Kanadyjka, która dzięki swojej wytrzymałości oraz stabilności jest popularna podczas różnego rodzaju spływów. Jest wszechstronna, posiada 3 komfortowe siedziska i polecana jest zarówno osobom początkującym, jak i zaawansowanym. Idealnie sprawdza się podczas rodzinnych spływów i wędkowania – zarówno na rzekach, jeziorach, jak i kanałach.
Dane techniczne
wymiary [cm] (dł x szer ) 550×90
ilość miejsc 3

Przez Puszczę Piską

Spływy kajakowe rzeką Pisą

Zapraszamy państwa do wzięcia udziału w spływie Pisą. Jest to niezwykłe przeżycie, gdyż Pisa jest jedną z niewielu dziewiczych rzek Mazur. Na jej zboczach próżno szukać sklepów i restauracji, za to możemy podziwiać dziką przyrodę nietkniętą ludzką ręką. Wartki nurt, śpiew ptaków i cień drzew zapewnią Państwu relaks i niezapomnianą przygodę. Amatorzy długich dystansów też znajdą coś dla siebie, gdyż Pisą można dopłynąć aż do Narwi.

Natura

Rzeka Pisa

Rzeka wypływająca z jeziora Roś i wpadająca do Narwi w Nowogrodzie, licząca 80,4 km; głębokość do 2 m, spadek około 25 cm na 1 km. Łączy Wielkie Jeziora Mazurskie z Wisłą. Z łatwością dadzą sobie na niej radę nawet początkujący kajakarze. Przepływa przez tereny nizinne i podmokłe. Na całej długości jest szlakiem żeglownym. Na zachodnim brzegu towarzyszą jej lasy Puszczy Piskiej niestety w 30 % zniszczonej przez huragan w 2002 roku. Na tych terenach powstał Las Ochronny Szast, projekt mający na celu pokazanie i badanie lasu zniszczonego przez naturalną klęskę żywiołową. Szast jest położony tuż nad Pisą i jest popularnym miejscem odpoczynku dla kajakarzy. Nazwa rzeki pochodzi od wyrazu „pisa”, co oznaczało w języku Prusów bagno, błoto. Niemcy nazywali ją Galindią (od plemienia Galindów, którzy zamieszkiwali niegdyś te tereny).

Szlak kajakowy

Pisa to szlak łatwy, o charakterze typowo, nizinnym (brak stałych przeszkód wymagających przenosek), malowniczy, najciekawszy odcinek górny i dolny z terenami leśnymi i niewielkimi wzniesieniami terenu. Na trasie słabo rozwinięta stała baza noclegowa szczególnie w górnej i dolnej części sporo dogodnych pól biwakowych. Brak jednak regularnej sieci pól namiotowych z kanalizacją i bieżącą wodą. Na całym odcinku Pisa wije się i silnie meandruje. Środkowy bieg łąkowy i podmokły. Właściwy odcinek rzeczny przemierza część Puszczy Piskiej oraz Równinę Kurpiowską. Jako prawy dopływ Pisa wpada do Narwi na wysokości Nowogrodu.

Atrakcje turystyczne:

 • Rezerwat Szast w Puszczy Piskiej ( rezerwat powstały po huraganie z 2002 roku który nawiedził Puszczę Piską);
 • Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie;
 • Charakterystyczna zabudowa wsi kurpiowskich położonych nad Pisą z ich lokalnym klimatem;
 • Bunkry z I wojny światowej ( miejscowości : Jeże, Wolisko).
 • Zaginione wioski Puszczy Piskiej ( Niedżwiedzie, Wilki , Dziadowo, Szast, Wolisko, Paski).

Opłata za odbiór ze spływu

Wszystkie spływy kajakowe rzeką Pisą rozpoczynamy z plaży hotelowej. Realizujemy przewóz osób z miejsca zakończenia spływu z powrotem do Hotelu. Transport jest realizowany busem mieszczący 8 osób + kierowca z przyczepą do 10 kajaków. Do ceny transportu należy doliczyć opłatę za wynajem kajaków

Spływy jednodniowe

6 km
Niedźwiedzie (tzw. Czysta)
60 zł
do 4 os.
9 km
dawna wieś Wilki
80 zł
do 4 os.
20 km
most św. Jana w Dziadowie
120 zł
do 4 os.
28 km
most w Jeżach
160 zł
do 4 os.
32 km
most w Wincencie
180 zł
do 4 os.

Spływy kilkudniowe

37 km
most w Koźle
260 zł
do 4 os.
45 km
most w Ptakach
280 zł
do 4 os.
73 km
most w Dobrym Lesie
390 zł
do 4 os.
85 km
most w Nowogrodzie na Narwi
480 zł
do 4 os.
Inne
miejsce transportu
4,0 zł/km
do 4 os.